سفر به جزیره ی زیبای قشم

نویسنده : الهام     نوشته شده در : 24 دی 1396     بازدید : 2706

 

همیشه رفتن به جزایر حتی در کشور خودمون برای من مثل رویایی دست نیافتنی بود و بعد از اینکه به راحتی به جزیره قشم سفر کردم با خودم گفتم چرا طی این سالها فرصت رو از دست دادم؟

نوروز 96 سفر خودمون رو از تهران به سمت شیراز شروع کردیم و از شیراز به بندرعباس رفتیم.روزهایی رو در بندر عباس رسیدیم که بارون به شدت می بارید و به گفته ی اهالی خود شهر سالها بود که چنین بارانی درآنجا نیامده بود و ما هم مجبور شدیم چند روز بارانی رو بدون اینکه بتونیم از دیدنی های شهر دیدن کنیم بگذرونیم به امید اینکه بارون قطع شود که نشد.تصمیم گرفتیم به جزیره قشم سفر کنیم و بعد از پرس و جو از مسافران دیگر که گفتند برای رفتن به جزیره قشم باید نیم ساعت رانندگی کنید و خودتون رو برسونید بندر پل اونجا ماشین رو با شناورهای خودروبر یا لندینگ‌کرافت‌ ببرید به جزیره و بندر لافت و اگر ماشین ندارید یا نمی خواهید ماشین را به جزیره ببرید باید بروید اسکله شهید حقانی و به مقصد قشم یا درگهان سوار اتوبوس دریایی بشوید و از اونجایی که ما شنیده بودیم که دیدنی های قشم پراکنده هستند بهتر دیدیم که با ماشین بریم.پس صبح خیلی زود بندرعباس رو به مقصد بندرپل ترک کردیم البته جاده ی مناسبی نبود که خییلی بیشتر طول کشید. بعد از گرفتن بلیط در حالیکه سوار ماشین بودیم بر روی اسکله لندینگ‌کرافت‌ رفتیم.واقعا خلیج فارس قابل مقایسه با دریای خزر نیست.آبی شفاف و سبز رنگ که با تابش خورشید انگار رویش الماس پاشیده باشند به نظر می رسید.خیلی زود به بندر کرافت رسیدیم و از اونجا هم مستقیم به سمت محل اقامتمون که از قبل رزرو کرده بودیم حرکت کردیم.جاده ای طولانی که به خاطر طبیعت بی نظیر جزیره و درختچه های کوتاهی که در کنار جاده بود اصلا خسته کننده نبود. صبحانه را در نزدیکی جنگل های حرا که باید با قایق به آنجا رفت خوردیم این جنگل درختان عجیبی دارد که گیاهانش بدون نیاز به آب شیرین رشد می کنند و در هنگام مد آب دریا تا گلوگاه به زیر آب میروند.

برای رفتن به جزیره کوچک و فوق العاده "هنگام " سوار قایق شدیم در راه تونستیم چند دلفین فوق العاده رو در نزدیکی قایق ببینیم که مشغول شنای دسته جمعی بودند. دیدنشون توی آب و محل زیستگاه خودشون بی نظیره و بهتر از دیدنشون تو استخرهای نمایشی هست.به جزیره هنگام رسیدیم . سراسر این جزیره کوچک چادرهایی بود که زنان و کودکانش با پوشش های محلی مشغول پختن سمبوسه و میگو برای مسافران بودند و بعضی ها هم غرفه های فروش صنایع دستی خودشان که با صدف ها ساخته بودند را داشتند.در راه برگشت به قشم، قایقران ما را برای دیدن آکواریوم طبیعی در ساحلی مرجانی در همان نزدیکی برد در حالیکه بر روی قایق بودیم ماهی های کوچک و بزرگ رنگارنگ و زیبایی را دیدیم.ساحل این جزیره طبیعتی بی نظیر دارد با صدفهایی زیبا . اگرخوش شانس باشید شاید بتوانید در ساحل لاک پشت هایی را هم ببینید که ما در زمان تخم گذاری شان رسیدیم.این جزیره استثنایی هست و برای کسانی که عاشق خرید، طبیعت،تفریحات آبی و هوایی هستند جزیره قشم رویایی ست.دره ستاره ها،چاه های لافت،ساحل لاک پشت ها ،قلعه های تاریخی،پیست سافاری و ... هم بینظیر بودند.

پیش به سوی مراکز خرید. برای خرید کردن در جزیره قشم که به یک تجارتگاه معروف است می توان به درگهان و یا به مراکز اصلی خرید و مجتمع های تجاری در منطقه شهری جزیره رفت که ما هر دو منطقه را زیرپا گذاشتیم.

جزیره قشم انگار نیمه گمشده من بود و حالا که پیداش کردم دلم می خواد هرسال به اونجا برم چون خیلی جاها موند که به دلیل فرصت کم نتونستم ببینم.

 

 

آیا این خاطره را دوست داشتی؟ 73

نظرات شما

تا این لحظه نظری ثبت نشده، شما اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می کنیدپیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید در

پیشنهاد سفر

ناشناخته‌هایی که شما معرفی کرده‌اید

معرفی باشماثبت نام
به جمع ما در گزمک بپیوندید

تا حالا عضو گزمک نشده اید ؟ اطلاعات خود را وارد کنید .